Muzyka i my

Większość z nas spędza sporo czasu na słuchaniu muzyki. Jest ona dla nas relaksem a często także lekarstwem na nasze troski i problemy.

Bardzo trudno wyobrazić sobie życie bez muzyki. Niektórzy z nas poświęcili jej wręcz cały swój czas - muzyka to ich praca.

Oprócz DJ-ów oraz kompozytorów chyba najbardziej charakterystycznymi osobami związanymi z muzyką są piosenkarze. Muzyka to dla nich cały świat. Poprzez muzykę i piosenki starają się wyrazić sami siebie. Teksty ich utworów często nawiązują do aktualnej sytuacji na świecie lub odzwierciedlają uczucia ich autora. Są jednak również ludzie, którzy tworzą piosenki, mając na celu poprawę humoru słuchaczy. Autorzy piszą śmieszne teksty, które często mają również odbicie w rzeczywistości. Nawiązują do nietradycyjnych wydarzeń w życiu autora lub parodiują zastaną rzeczywistość (sytuację polityczną, panujące stereotypy).

Praktycznie w każdym kraju słucha się piosenek, które pasują idealnie do stereotypu jego mieszkańców. Często zdarza się również tak, że słuchacz, który nie zna realiów oraz „tła” pieśni, w żaden sposób nie zrozumie całości.

Jednym z autorów, którego celem jest rozbawienie odbiorców jest Czech - Ivan Mládek.

© 2023: Sukces starej piosenki z Czech w Polsce | Easy Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress